
Leopardinis gekonas
Tai gekonų šeimai priklausantis gyvūnas.
Šie roplių klasės atstovai yra paplitę Rytų ir Pietvakarių Azijoje. Aptinkamas Afganistane, Pakistane, net Vakarų Indijoje. Šie gyvūnai gerai žinomi dėl jų kaip gekonų ramaus būdo. Ropliai užauga 20-25 cm ir gyvena iki 25 metų! Lytiškai subręsta 8-12 mėnesių. Šios mažos reptilijos deda po 1-2 kiaušinius, tačiau jų lukštai minkšti, kaip ir kitų driežų.O lytis priklauso nuo temperatūros: patinai gimta esant aukštesnei temperatūrai, patelės – žemesnei.
Leopardinio gekono geltono kūno fone yra juodos dėmės ar dryžiai, akys turi vokus ir gali mirkčioti, nugara ir uodega karpotos. Storoje uodegoje leopardinis gekonas kaupia maisto atsargas. Uodega padidėja, kai maisto yra daug, tačiau sausrų metu ji susitraukia, nes maisto atsargos verčiamos vandeniu. Gynybos sumetimais ji gali būti numetama, bet ne taip lengvai, kaip kitų driežų. Šis gekonas maitinasi naktį. Dažniausiai slepiasi, o žiemą įminga, bet gali įmigti ir vasaros miegu.
Driežai dažnai laikomi namuose. Tam, kad jie jaustųsi gerai, vienam driežui rekomenduojamas ne mažesnis nei 50x30x40 cm terariumas. Temperatūra neturi būti žemesnė nei 20 °C naktį ir 25-30 °C dieną. Gruntas turėtų būti nugludinti akmenys arba servetėlės. Į terariumą geriau nedėti jokių UVA ar UVB lempų, nes jos kenkia driežams, įdėti galima nebent raudoną lemputę, nes raudonos šviesos šie driežai nemato. Kaip šildymo priemonę patartina naudoti šildymo kabelį arba šildymo kilimėlį. Dėmėtieji eublefarai nepasižymi agresyvumu, nebent ginant teritoriją ir kovojant dėl patelės.