Į Zooparką atsikraustė Egipto skraidantys šunys

Į Zooparką atsikraustė Egipto skraidantys šunys

Egipto skraidantys šunys, dažniausiai įvairiose Afrikos dalyse ar Artimųjų Rytų apylinkėse sutinkama šikšnosparnių rūšis, dabar visu būriu apsigyveno „Zooparke“. Kodėl skraidantys šunys? Ogi todėl, kad šių simpatiškų gyvūnų snukučiai labai panašūs į šuns. Be to, šie skraiduoliai pasižymi minkštu ir švelniu rudu kailiuku, vidutinio dydžio ausytėmis ir didelėmis, juodomis akimis. Suaugusio šikšnosparnio kūnas siekia apie 15 cm ilgio, o išskleisti sparnai – net iki 65 cm ilgio. Patinėlius nuo patelių atskirti galima pagal dydį. Pastarosios turi mažesnius kūnelius.

Kuo išskirtiniai Egipto skraidantys šunys? Jie vieninteliai iš didžiųjų šikšnosparnių kaip orientavimosi priemonę naudoja echolokaciją. Tai yra sudėtinga šikšnosparnio atliekama funkcija, kai šikšnosparnis savo liežuviu išleidžia šaižų traškesį, o ausimis – priima to traškesio aidą. Tai leidžia jiems „matyti“ objekto dydį ir atstumą iki jo, tai yra, orientuotis aplinkoje. Taip pat, skleidžiami šie garsai padeda atskiriems individams bendrauti tarpusavyje.

Skraidančių šunų prioritetinė gyvenamoji vieta – drėgni tropiniai miškai, tačiau nevengia ir žmonių kaimynystės. Ypatingai bendravimą mėgstantys šikšnosparniai gyvena didelėse kolonijose, vienose didžiausių tarp aukštos socializacijos gyvūnų, gyvenančių grupėse. Nors šikšnosparniai yra naktiniai gyvūnai ir šviesiu paros metu miega kabodami žemyn galvą, glaudžiai susispietę į didelius būrius, tačiau susidaro įspūdis, kad jie nemiega niekada. Prie echolokacijai skleidžiamų traškesių prisideda amžinas bruzdesys, erzelis, cypsėjimas bei niurnėjimas – būtent tai yra šių gyvūnų kasdienybė.

Tai – vaisiaėdžiai gyvūnai. Pasižymi labai greita medžiagų apykaita ir apetitu, per dieną suvalgo beveik tiek pat, kiek sveria patys. Geriausias skanėstas – laukinės datulės, tačiau nesudaro didelės dalies raciono, nes nėra pakankamai sultingos ar mėsingos. Didelę mitybos dalį sudaro įvairūs sunokę, sultingi vaisiai, jauni lapeliai, pumpurai, nektaras ir žiedadulkės.

Būtent maistu ir bus jaukinami šie gyvūnai. Skiriant didelį dėmesį jų šėrimui, jaukinimo procesas tampa žymiai paprastesne užduotimi. Skraidantiems šunims bus parodoma, kad žmogus, nors ir žymiai didesnis kūno proporcijomis, pavojaus nekelia, jis nėra priešas, o atvirkščiai – priartėjus prie žmogaus visada bus tikimybė iš jo rankos gauti skanėstą ar švelnų paglostymą.

Prijaukinus šiuos skraiduolius, bus leidžiamas žmonių kontaktas su jais. Galėsite paliesti, paglostyti, ar pamaitinti gyvūnėlius – kaip nuspręsite patys. Tačiau labai svarbu suprasti, kaip ir bendraujant su bet kuriuo kitu gyvūnu – elgiantis neatsargiai, agresyviai ar šiurkščiai, specialiai erzinant – Egipto skraidantis šuo įkąsti gali, todėl viskas, ko reikia – švelnių, ne per daug staigių judesių, kad nepažadintume jo savisaugos instinkto.

Šiuo metu pas mus apsigyveno 15 narių būrys (8 patinėliai ir 7 patelės), nuo vienerių iki dviejų metų amžiaus. Kartu su dideliu kitų gyvūnų būriu lauksime jūsų apsilankant „Zooparke“. Daugiau informacijos apie didžiulį mūsų gyventojų ratą: http://www.zoopark.lt/