Daugiaspalvė loriketa
Apsaugos statusas: IUCN – LC (Least concern); CITES Appendix II
Paplitimas: Australijoje, Rytų Indonezijoje, Papua Naujojoje Gvinėjoje, Naujojoje Kaledonijoje, Saliamono ir Vanuatu salose. Introdukuotos į Honkongą, Pertą (Australija) ir Aucklandą.
Išvaizda: tai yra vidutinio dydžio papūgos, kurių kūno ilgis svyruoja nuo 25 iki 30 centimetrų. Svoris – 120–160 g. Loriketų plunksnos yra labai ryškių spalvų. Patelės praktiškai nesiskiria nuo patinų, o jų lytį galima tiksliai sužinoti tik atlikus plunksnos DNR tyrimą. Jaunikliai pasižymi juodos spalvos snapu, kuris, paukščiui augant, vėliau tampa oranžinis.
Biologija: Kai kurias loriketų rūšis ūkininkai laiko kenkėjais. Šios papūgos pasižymi specifiniu liežuviu, kurio galas primena “šepetėlį”. Tokio liežuvio dėka paukščiai nesunkiai gali laižyti nektarą ir žiedadulkes. Tai labai socialūs gyvūnai, žaismingi ir hiperaktyvūs. Daugiaspalvės loriketos gyvena būriais, kuriuos gali sudaryti nuo 50 iki 1000 individų. Šie paukščiai labai retai nusileidžia ant žemės, yra puikūs keliautojai, nenutūpę gali nuskristi apie 30 km. Yra agresyvios kitų paukščių atžvilgiu. Gina maistą, gali naikinti kitų papūgų lizdus. Kadangi šios papūgos yra kilusios iš Australijos, pagrinde jos dauginasi pavasario sezonu (rugsėjo – gruodžio mėnesiais). Lizdus gali sukti tiek medžių drevėse, tiek akmenų plyšiuose. Dažniausiai padeda 1-3 kiaušinius, kurie išsirita po maždaug 25 dienų. Jaunikliais rūpinasi patelė. Šios loriketos yra monogamės.
Gyvenimo trukmė: Laisvėje – 12 metų, nelaisvėje – 20 metų.
Mityba: Vaisiai, žiedai, jų nektaras ir žiedadulkės.