Degu
Apsaugos statusas: IUCN – LC (Least concern)
Paplitimas: Pietų Amerikos pietvakarinėje dalyje – Čilėje, Andų kalnuose.
Išvaizda: aštuondantinių (Octodontidae) šeimos graužikai, dar kitaip vadinami Čilės voveriukais. Kūno ilgis siekia 25-31 cm, uodegos – 7,5-13 cm, o svoris 170–300 g. Kailiukas yra geltonai rudos spalvos, kūno apačioje šviesus. Virš akių ir po jomis gali būti geltonų plaukų „vokai”, ant kaklo – geltonos spalvos žiedas. Uodega ilga, gale su „šepetėliu“, lengvai nulūžta pastvėrus plėšrūnui. Turi labai aštrius nagus, kurių dėka gali vikriai laipioti įvairias paviršiais: uolomis, rąstais, krūmais ir pan.
Biologija: tai kolonijomis gyvenantys graužikai, kasantys ilgus ir gilius urvus, sudarančius tunelių sistemas. Kai kuriose vietose gali būti laikomi agrokultūriniais kenkėjais. Jie turi gerai išvystą klausą, uoslę ir regą. Gindamiesi nusineria uodegos sluoksnį, taip išvengia pavojaus, tačiau tai yra skausminga, o uodega niekuomet nebeatauga. Čilės voveriukai – labai socialūs gyvūnai, pasižymi ypatingai raiškia vokalizacija, kurią naudoja bendravimui (net 15 skirtingų garsų). Degu yra aktyviausi dienos metu, dėl to yra dažnai auginami namuose kaip naminiai gyvūnai.
Gyvenimo trukmė: 5–8 metai.
Mityba: tai augalėdžiai gyvūnai – lapai, žolė, medžių ir krūmų žievė, žiedai, sėklos, riešutai. Žiemos periodu minta maistu sukauptu urvų saugyklose.