Raudonrankė tamarina

Raudonrankė tamarina

Saguinus midas

Apsaugos statusas: IUCN – LC (Least concern), CITES – Appendix II.

Paplitimas: Brazilija (Amapá, Amazonas, Pará), Prancūzijos Gviana, Gajana, Surinamas.

Išvaizda: kūno ilgis nuo 20 iki 28 cm, uodegos ilgis – 31-44 cm, vidutiniškai sveria 400–550 g. Lytinis dimorfizmas nėra išreikštas. Kūnas ir snukis – juodos spalvos su kailiu. Priekinės ir galinės letenos oranžiniai raudonos ar geltonos spalvos. Ant pirštų turi aštrius nagus, tačiau nagas ant nykščio yra plokščias ir primenantis primatų. Šios tamarinos turi specifines kvapo liaukas, esančias ant krūtinės ir aplink lytinius organus. Išskiriamas sekretas naudojamas žymėti teritoriją bei rinkti informaciją apie kitus individus.

Biologija: šie gyvūnai gyvena grupėse po 2-6 individus, o grupes sudaro įvairaus amžiaus ir abiejų lyčių tamarinai. Tai yra dieniniai gyvūnai, kurių teritorija siekia apie 10 hektarų. Šios beždžionėlės paprastai šokinėja nuo medžio ant medžio ir gali lengvai nusileisti ant žemės iš 20 metrų aukščio. Suaugę grupės nariai rūpinasi gimusiais jaunikliais. Paprastai jauniklius veda tik viena patelė ir du ar daugiau patinų. Tamarinai lytiškai subręsta 16-20 mėnesių amžiaus. Nėštumas trunka 140-145 dienas ir dažniausiai atsiveda 1-2 jauniklius (retais atvejais – 3). Naujagimiai sveria tik 45 gramus.

Gyvenimo trukmė: laisvėje gyvena apie 10 metų, o nelaisvėje – iki 21 metų.

Mityba: didžiąją raciono dalį sudaro vabzdžiai, prinokę vaisiai, medžių sakai. Taip pat gali misti ir nektaru, vorais, smulkiais stuburiniais ar paukščių kiaušiniais.

Scroll Up