Senegalinis galagas
Apsaugos statusas: IUCN – LC (least concern); CITES – Appendix II
Paplitimas: Senegalas, Savana, Afrikos miškingos vietovės, Sudanas, Somalis, Etiopija, Kenija, Tanzanija.
Išvaizda: tai smulkus, labai įdomios išvaizdos primatas. Kūno ilgis vidutiniškai 16,5 cm (13,2–21,1 cm), uodegos ilgis – 20,16 cm (19,5–30,3 cm). Patelės vidutiniškai sveria apie 193 g, patinai – 210 g. Jų kūno sudėjimas toks, kad gyvūnas vikriai gali šokinėti nuo šakos ant šakos ir taip judėti medžių viršūnėmis. Galagų kailis trumpas, dažniausiai pilkos arba tamsiai rudos spalvos, pakaklėje yra gelsvos spalvos plaukų. Šie gyvūnai turi gana plačią galvą, trumpą snukį, aplink akis yra juodos spalvos žiedai, o tarp akių – balta kailio juostelė. Taip pat pasižymi neproporcingai didelėmis akimis, kurios suteikia galimybę puikiai matyti naktį, o dienos metu jos yra labai jautrios šviesai. Pasižymi specifine ausų sandara, jos gali judėti nepriklausomai viena nuo kitos ir turi sudėtingą raukšlių labirintą. Tokia struktūra padeda kuo tiksliau nustatyti, iš kur sklinda garsas.
Biologija: Senegalinis galagas yra aktyvus tamsiu paros metu. Tai medžiuose gyvenantys gyvūnai, kurie yra labai judrūs ir šoklūs, vienu atsispyrimu gali nušokti apie 3–5 metrus. Puikiai girdi ir mato naktį. Gyvena po kelis individus, nuo 1 iki 5, dažniausiai patelė ir jos paaugę jaunikliai. Šie gyvūnai turi tris pagrindinius vokalizacijos tipus: pavojaus – agresijos, socialinio kontakto ir perspėjimo. Senegaliniai galagai ypač garsūs vėlai vakare – pabusdami ir anksti ryte. Taip pat šie galagai žymi savo letenas šlapimu tam, kad lengviau išsilaikytų medžiuose ir tuo pačiu būdu jie žymi savo teritoriją.
Gyvenimo trukmė: nelaisvėje gali siekti 16 ir daugiau metų, o laisvėje gyvenimo trukmė yra stipriai trumpesnė – 3-10 metų.
Mityba: tai visaėdis gyvūnas, kuris minta įvairiais smulkiais gyvūnais (paukščiais, vabzdžiais), vaisiais, uogomis, sėklomis, kiaušiniais, žiedais, sakais.